Uzlujte, smyčkujte, zaplétejte, spřádejte a hlavně – přežijte!

Na počátku všeho byl uzel. Ne, ne, počkejte. Na počátku všeho bylo vysokopevnostní paracord lano neboli padáková šňůra. Tvoří ji tenké, ale zato velmi pevné polyamidové (nylonové) lanko, které používali hlavně paragáni, výsadkáři a dokonce astronauti. Jeho výjimečné vlastnosti vám dovolují přivázat nebo svázat téměř cokoliv. Na vojenských misích s paracordy přivazují bagáž a přístřešky, opravují výstroj a dokonce i rybaří. A nezřídka se používají i na slaňování, vytahování zásob nebo ošetření zraněných osob.

Přestože jsou paracordy silné jen asi 4 mm, unesou přes 200 kg. Dostupné jsou v nepřeberné škále barev a co je zajímavé, prodávají se i v podobě náramků, spletených z několika metrů paracordu do jednoho kusu. A právě tyhle náramky bychom vám chtěli ukázat.

 

Jste hračička, nebo radši přijdete k hotovému?

V našem e-shopu nesmí chybět samostatné paracord šňůry i komplet náramky pro přežití. Pro tvořivé doporučujeme šňůry, které si můžete zaplést dle libosti. Když zadáte na YouTube heslo Paracord, vyběhne vám nespočet návodů, jak zaplést a vytvořit osobitý, originální náramek – třeba ve tvaru kobry, rybího ocasu nebo žraločí kosti, keltského kříže, žebříku, dračího zubu, opičí pěsti atd. atd. Pokud však chcete hotový náramek, vyberte si třeba podle toho, jakou další výbavu obsahuje:

Pro ty, co leknutím zapomněli pískat

Když se člověk dostane do úzkých, často zapomene i ty nejjednodušší věci – třeba pískat. Takže proč se radši nepojistit a nenosit 2v1 – pevnou šňůru i s píšťalkou?

image01

Náramek SURVIVAL PARACORD s píšťalkou PÍSKOVÝ

Pro ty, co mají orientační nesmysl

Sever poznáte podle lišejníku, podle severky nebo podle…náramku paracord, který má vpletený kompas.

image06
Náramek SURVIVAL PARACORD s kompasem WOODLAND

Pro ty, co si zatím neškrtli

Jste sami v lese, tma jako v pytli, zima jako v psírně, ale vy jste zachráněni – máte náramek paracord! A v něm i zapínání, které funguje zároveň jako magnesiová tyčinka a škrtátko.

image04

Náramek SURVIVAL PARACORD s křesadlem ČERNÝ

Pro věčné žíznivce

Ze série doplňků pro paracordové náramky tu máme otvírák, který se na náramek jednoduše navlékne. To je hodně praktické řešení! Tenhle otvírák už nikdy neztratíte.

image08

Otvírák k paracord SURVIVAL náramku CRKT

Pro ty, co myslí na všechno

Paracordy obsahují i tak neobyčejné doplňky jako třeba flash disk. Ukryjete do něj třeba plány k nepřátelské základně nebo jiné tajné materiály. Kdo by je hledal v náramku, že?

image07

Náramek PARACORD s 2GB flash diskem ZELENO/ČERNÝ

Pro patrioty

Mít u sebe 3 metry pevné šňůry a k tomu dát za všech okolností najevo lásku ke své vlasti –  to zvládnete s náramkem v bílo-modro-červené kombinaci. Máme ale i spoustu jiných barev.

image02

Náramek SURVIVAL PARACORD ČERVENÁ/MODRÁ/BÍLÁ

Prohlédněte si všechny náramky paracord a paracordové šňůry.

Zanechte odpověď

Napište první komentář!

Upozornit
avatar
wpDiscuz